Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde,  okuryazarlık seferberliği kapsamında ilçemizde Sayın Kaymakamımız  Yakup  Güven’in başkanlığında Belediye temsilcilisi Osman Çınar, İlçe  Milli  Eğitim  Müdürü Nizamettin Doğan,İlçe Müftüsü  Önder  Özkan, Halk Eğitim  Merkezi  Müdürü  Mustafa  Metli, Okul  Müdürleri, Muhtarlar ve  İlçenin ileri gelenleri ile Sosyal  Yardımlaşma  ve  Dayanışma  vakfı  Toplantı salonunda Okumaz  yazmazların tespiti ve açılacak  kurslar hakkında görüşüldü.
Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Metli Alan taraması yaptıklarını Yalıhüyük Merkez ve Mahallelerinde Okumaz Yazmaz tespit edilen 57 kişi olduğunu ifade etti.
Cuma  hutbesinde Okuma  yazma  seferberliği duyurusunun İlçe Müftülüğünce ,Afiş  ,broşür  reklam gibi tanıtımların ise Yalıhüyük Belediyesi tarafından yapılması kararlaştırıldı.
Sağlık durumu iyi olan kişilerin açılacak kurslara gelerek eğitim almaları sağlık durumu iyi olamayan kişilerin ise evde eğitim görmeleri sağlanması kararı alındı.